מדור זה הינו אינדקס של מיטב בעלי מקצוע ונותני שירותים. במקום לחפש במדריכים הישנים הקלידו את בעל המקצוע או השרות אותו אתם מחפשים וקבלו הצעות רבות בתחום המקצועי: נגר, גרפיקאי, טכנאי מחשבים, אינסטלטור, חברת הובלה, אדריכל, רואה חשבון, קונדיטור, מעצב פנים ועוד רבים מחכים לכם במדור המקצועי ביותר בלוח.
AE
 
חזרה לבעלי מקצוע
 
מפסיקים לדבר, מתחילים להדביר
הגיע הקיץ ועימו גדודי יתושים, נמלים, תיקנים, ושאר מרעין בישין – כמה מהמזיקים המטרידים והמאיימים ביותר על שלוות הבית שלנו. מה עושים? מזמינים מדביר. בכתבה נספר על שיטות ההדברה השונות, וטיפים רלוונטיים נוספים שיכינו אתכם טוב יותר למלאכת ההדברה
 
מחפשים בעל מקצוע לתיקון או שיפוץ בבית ?
איך תוכלו לדעת מי מקצועי, אמין והכי מתאים לכם בתקופה של מיתון ? כל הטיפים שיובילו אתכם לבחירת בעל מקצוע או נותן שירות מוצלח
 
איך העסקת אדריכל תקל עליכם את החיים בזמן השיפוץ
מי מכם שעבר שיפוץ יודע עד כמה מסובכת יכולה להיות החוויה, ולא חשוב כרגע אם זו דירה חדשה שקניתם או הדירה בה אתם מתגוררים כעת.
 
חשמל זורם בכפות ידיהם - טכנאי מוצרי חשמל
עם השנים, הופכים מוצריהחשמל לחלק בלתי נפרד מהנוף ושגרת החיים שלנו. אם בעבר היו מוצרי חשמל רק עוד נדבך,
 
המדריך המלא למשפץ ולבונה
שיפוצים כלליים לבית עלולים להיות נושא כאוב, יקר ומסובך, ולקוחות רבים נתקלים בתופעות לא נעימות של רמאות,
 
עוד מדריכי קנייה וכתבות
 

איך בוחרים חשמלאי?

עם חשמל לא מתעסקים – זה עניין של חיים או מוות. לכן אתם צריכים לשכור את שירותיו של בעל מקצוע מוסמך ומהימן בלבד

איך בוחרים חשמלאי?

מכשירי החשמל בבית מקצרים? הפיוזים קפצו ולא חוזרים למקומם? במקום שגם הפיוז שלכם יהיה עם פתיל קצר, פשוט הזמינו חשמלאי. אבל, לפני שאתם עושים זאת, כדאי שתפנימו כמה דברים חשובים.

מה עושה חשמלאי?
חשמלאי עוסק בתכנון, הקמה, ותיקון של קווי ונקודות חשמל, ובתוך כך שקעים. חשמלאי יכול לחבר את כבלי החשמל לארון החשמל ולנקודות החשמל. הוא אמור לטפל בבעיות זרם ומתח שמקורם בבית, וגם להחליף או לתקן ארונות חשמל ובתוך כך נתיכים (פיוזים). חשמלאי אמור לטפל בכל בעיה שמתעוררת בבית, ושקשורה לחשמל, כמו קצרים והפסקות חשמל. חשמלאי יכול להתקין ולחבר מנורות, נברשות, וציוד תאורה נוסף. לעומת זאת, חשמלאי לא חייב או לא תמיד מסוגל להתקין או לתקן מזגנים, מאווררי תקרה, דודי שמש או דודי חשמל, וגם לא לאתר ולתקן בעיות הקשורות לרשתות תקשורת (טלפוניה וטלוויזיה).

אפשר באינטרנט
השיטה הכי מהירה למצוא חשמלאי בכלל ובפרט באיזור המגורים שלכם, היא לפתוח מדריך טלפונים, או להיכנס לאתרי אינטרנט שממליצים ומפנים לאנשי מקצוע בכל תחום. אבל, למרות הקלות והמהירות שבה תוכלו להשיג מספר טלפון של חשמלאים, יש גם בעיה: אין לכם שום היכרות עם החשמלאים האלו.

אבל עדיף המלצות
אז מה עושים? מבקשים המלצות. הדרך הכי טובה לדעת אם החשמלאי ראוי – כלומר מקצועי, יסודי, דייקן, שירותי וגם לא יקרן מדי – היא פשוט לנסות לדלות מחברים, שכנים, בני משפחה או מכרים המלצות לגבי חשמלאים.

הצעת מחיר
אם המדובר בעבודה מורכבת ויקרה יחסית, קבלו הצעות מחיר ממספר חשמלאים. לא תמיד  ההצעה הזולה ביותר היא בהכרח גם המומלצת, אך יהיה לכם קנה מידה מדויק יותר כמה צריך או מומלץ לשלם. בררו האם המחיר כולל או לא כולל מע"מ – פרט שחשמלאים לעיתים נוטים לשחק עימו. ובררו גם האם ישנן עלויות נוספות כמו חומרים שלא נכללו בהצעה. אם המדובר בעבודה מורכבת שמחייבת מספר ביקורים בבית שלכם, שלמו בסוף הביקור הראשון של החשמלאי רק מקדמה מהסכום הכולל, ובכל מקרה לא יותר מ-10% מהסך הכולל שנדרש.

רצוי ניסיון
כמו בכל דבר בחיים, ובעיקר כשזה נוגע לבעלי מקצוע, רצוי לשכור את שירותיו של חשמלאי בעל ניסיון. הוא לא רק יאתר בקלות ובמהירות רבה יותר את מקור התקלה או הבעיה בחשמל, הוא גם יידע לעבוד בזהירות ובדיוק, ובסופו של דבר יספק לכם עבודה בטוחה שתתן לכם ראש שקט – הרי חשמל זה לפעמים עניין של חיים או מוות.

סוג ההסמכה
כדאי לדעת, שחשמלאי מחויב להיות בעל הסמכה ורישיון רלוונטי. אל תתביישו לבקש או לשאול, האם החשמלאי עימו אתם מדברים, מצויד בהסמכה כזו – זה רק יפתור אתכם מהתעסקות עם חאפרים שאינם מקצוענים. כעיקרון, ישנן מספר דרגות הסמכה: הדרגה הנמוכה ביותר היא 'חשמלאי עוזר'. חשמלאי כזה מחויב לבצע עבודה בפיקוח חשמלאי מוסמך או ראשי. לאחר כשנתיים עבודה ברישיון כזה, הוא יכול להתקדם לדרגת 'חשמלאי מעשי' – חשמלאי שנושא בהסמכה כזו יכול לבצע עבודות חשמל במתח נמוך, וכמו כן לערוך תוכניות עד 40 אמפר. דרגה מעל היא של 'חשמלאי מוסמך' – למעשה, הוא יכול לבצע את כל עבודות החשמל האפשריות, וגם לערוך תוכניות עד לעוצמת זרם של 3 כפול 80 אמפר. אגב, לימודי חשמלאי מוסמך נמשכים כשנתיים, עם 800 שעות לימוד, כך שמדובר באדם שרכש ידע רב. הדרגה הגבוהה ביותר בתחום היא של 'חשמלאי ראשי'. גם הוא יכול לבצע את כל עבודות החשמל, ובנוסף רשאי לערוך תוכניות עד לעוצמת זרם של 3 כפול 250 אמפר. הדרגה הגבוהה ביותר היא 'חשמלאי מתח גבוה'.

אחריות
קיבלתם שירות? בקשו גם אחריות, וגם חשבונית, כדי שיהיה למי לפנות אם ישנה תקלה או בעיה שחוזרת על עצמה ומצריכה טיפול נוסף.

 

הדפס מאמר             מאמרים בנושא בעלי מקצוע             מאמרים בנושאים נוספים