לוח יד2 - לוח המודעות הגדול באינטרנט בעלי מקצוע בעלי מקצוע
AE
 
חזרה לבעלי מקצוע
 
מחפשים בעל מקצוע לתיקון או שיפוץ בבית ?
איך תוכלו לדעת מי מקצועי, אמין והכי מתאים לכם בתקופה של מיתון ? כל הטיפים שיובילו אתכם לבחירת בעל מקצוע או נותן שירות מוצלח
 
איך בוחרים אינסטלטור?

פיצוץ בצנרת? סתימה בכיור המקלחת? צנרת רקובה במטבח? זה הזמן לקרוא לאינסטלטור. אבל, איך בדיוק לעשות זאת מתוך מבול החאפרים ששוטף את התחום?

 
איך בוחרים עוזרת בית?

לא פשוט למצוא עוזרת בית. כזו שתבצע עבודה טובה לאורך שנים, ביסודיות ואגב חיוך. בכתבה ננסה להתאים עבורכם את העוזרת האידאלית. השתמשנו בלשון נקבה (עוזרת), אך מן הסתם ישנם גם עוזרי בית לא פחות טובים

 
הדוד התקלקל? יש פתרון!
הדוד (דוד שמש או דוד חשמלי) הינו אחד מהתקני החשמל החשובים בבית, ועם זאת, אחד ה"שקופים" שבהם.
 
המדריך המלא למשפץ ולבונה
שיפוצים כלליים לבית עלולים להיות נושא כאוב, יקר ומסובך, ולקוחות רבים נתקלים בתופעות לא נעימות של רמאות,
 
עוד מדריכי קנייה וכתבות
 

איך בוחרים גנן?

כיסוח הדשא, גיזום השיחים, גריפת העלים - הגינה מאד חשובה לכם, והחלטתם שלא תתחזקו אותה בעצמכם, אלא לשכור גנן מקצועי. אבל, כיצד תמצאו את הגנן הטוב עבורכם?

חנן בר-און
איך בוחרים גנן?


אין תעודת גנן?
בארץ ישנם לפי הערכות כ-10,000 גננים, חלקם הלא מבוטל מה שנהוג לכנות 'חאפרים' כלומר, כאלו שעובדים ללא חשבוניות מסודרות, ולעיתים גם ללא ידע הולם. למען האמת, כל אחד יכול לעסוק בגננות. למרות שישנם מספר קורסים שמעביר 'הארגון לגננות ונוף' עם תעודה ממשרד העבודה, אין איזושהי תעודה מחייבת או רישיון שגנן צריך בשביל להתחיל לעבוד בתחום. כך יוצא שעקרונית, כל בחור עם טנדר, מכסחת-דשא ומוטיבציה, יכול לקרוא לעצמו גנן. אבל מן הסתם, הניסיון והידע משחקים תפקיד חשוב בענף הגננות.

אז איך בכל זאת בוחרים גנן?
הפתגם הוותיק שגורס שהדשא של השכן ירוק יותר, עשוי דווקא להיות רלוונטי במקרה שלנו. פשוט, צאו וסיירו בשכונה שלכם, או בשכונות אחרות. התרשמו מהגינות שאתם רואים. אהבתם את העיצוב, הטיפוח, התחזוקה? שאלו את בעלי הבית מי הגנן שלכם, ובדקו אם הוא אכן מומלץ. אם יתמזל מזלכם, פיגשו את הגנן עצמו בשעת פעולה, כך תוכלו להתרשם מצורת עבודתו, ואולי גם לשאול כמה שאלות. דעו שתמיד מה שמנצח הוא טיב העבודה והמקצוענות, בעיקר לאורך זמן. לפעמים הגנן מאד ישתדל להקים ולתחזק גינה לתפארת. אבל, חוסר ידע או תשומת לב, יגרמו לה להיראות ולהרגיש מוזנחת לגמרי, אפילו כעבור מספר חודשים.

גנן למופת
חפשו גנן יעיל, חרוץ, אמין וכמובן, שיהיה בן-אדם. אבל גם מקצועי ומבין עניין, במיוחד אם הגינה שלכם מורכבת, או שיש בה סוגים שונים של צמחים טרופיים או נדירים. גנן מקצועי יידע כיצד לשקם גינה שניזוקה, ולטפח זנים שעלולים להיפגע. הוא יידע גם לתחזק את הגינה באופן המיטבי בהתאם לחילופי העונות, וגם להדביר מזיקים, במהלך כל ימות השנה.

סוג העבודה הנדרשת
הציבו יעדים ומטרות. האם המטרה היא תכנון ראשוני ו/או עיצוב גינה? האם המטרה היא הקמת תשתיות השקיה/תאורה וכו'? או אולי – כמו אצל מרבית הצרכנים – תחזוקה שוטפת של גינה קיימת, הכוללת למשל כיסוח דשא, גיזום שיחים, גירוף עלים, טיפול בצמחים, עקירת עשבים שוטים, השקיה, שתילת פרחים וכו'? בדקו מה הגנן מסוגל לבצע, כי לא כולם עושים הכל, ולא כולם מבינים בהכל.

עיצוב נוף
למחפשים גננות מתקדמת, תוכלו להיעזר בשירותיהם של מעצבי נוף, חלקם אף אדריכלי או הנדסאי נוף. הם ממש לא עוסקים בתחזוקה בסיסית, אלא בכל הקשור לתכנון, טיפוח ויזמות הקשורה לחזות הגינה, ולעיצוב הגינה בהתאמה לרצון הדיירים ולעיצוב הבית הצמוד לה. מטבע הדברים, הם גם יגבו מחיר גבוה יותר מזה שייגבה גנן שלא עוסק בתחום זה.

כמה זה עולה?
כמו בתחומים רבים, ריבוי חאפרים מקשה מאד על חיי הגננים המקצועיים וגם יוצר תחרות, כי ישנם לא מעט צרכנים, ובעיקר וועדי בתים בבניינים משותפים, שהמחיר חשוב להם ותו-לא. ישנם הבדלים בין מחירי תחזוקת גינות חד-פעמית, או קבועה ( למשל, שבועית או חודשית). מחירים שנהוגים בתחום לתחזוקת גינה ששטחה 100 מ"ר בתדירות של פעמיים בחודש עומדים על 400 ועד 600 שקל, והוא משתנה בהתאם לניסיון הגנן, וגם בהתאם לסוג השכונה – בשכונות יוקרתיות, המחיר יהיה גבוה יותר. ייעוץ ראשוני יעלה מאות שקלים, ותכנון והקמת גינה יידרשו מכם סכומי כסף שיכולים להתחיל ב-1,000 שקל, ובקלות להגיע ל-3,000 שקל.

סוגרים דברים מראש
לא המחיר הוא הקובע. קבלו הצעות מחיר ממספר גננים,  ולכו על הגנן שעליו קיבלתם הכי הרבה המלצות, או שיש ביניכם חיבור טוב. לא מזיק בכלל לסכם דברים בכתב, כלומר, שהגנן ירשום את כל דרישותיכם שעליהן סוכם כי יבצע. בקשו מראש הערכת זמן ותדירות ביקורים של הגנן. נכון, העסק הזה עובד על אמינות – לעיתים קרובות, הגנן יקפוץ אליכם לבצע תחזוקה בגינה בשעה שאתם לא בבית. לפחות בהתחלה, בידקו שהוא אכן מבצע עבודתו כפי שסוכם.

 

הדפס מאמר             מאמרים בנושא בעלי מקצוע             מאמרים בנושאים נוספים