לוח יד2 - לוח המודעות הגדול באינטרנט בעלי מקצוע בעלי מקצוע
AE
 
חזרה לבעלי מקצוע
 
איך בוחרים אינסטלטור?

פיצוץ בצנרת? סתימה בכיור המקלחת? צנרת רקובה במטבח? זה הזמן לקרוא לאינסטלטור. אבל, איך בדיוק לעשות זאת מתוך מבול החאפרים ששוטף את התחום?

 
איך העסקת אדריכל תקל עליכם את החיים בזמן השיפוץ
מי מכם שעבר שיפוץ יודע עד כמה מסובכת יכולה להיות החוויה, ולא חשוב כרגע אם זו דירה חדשה שקניתם או הדירה בה אתם מתגוררים כעת.
 
מפסיקים לדבר, מתחילים להדביר
הגיע הקיץ ועימו גדודי יתושים, נמלים, תיקנים, ושאר מרעין בישין – כמה מהמזיקים המטרידים והמאיימים ביותר על שלוות הבית שלנו. מה עושים? מזמינים מדביר. בכתבה נספר על שיטות ההדברה השונות, וטיפים רלוונטיים נוספים שיכינו אתכם טוב יותר למלאכת ההדברה
 
המדריך המלא למשפץ ולבונה
שיפוצים כלליים לבית עלולים להיות נושא כאוב, יקר ומסובך, ולקוחות רבים נתקלים בתופעות לא נעימות של רמאות,
 
המדריך השלם להובלת הדירה
עוברים דירה? גם אם מדובר בסך הכול במספר קטן של רהיטים, כגון ספה, שולחן כתיבה וכמה כיסאות לדירת הסטודנטים החדשה
 
עוד מדריכי קנייה וכתבות
 

ניקיתם את השטיח?

מעבר לשאיבת אבק שבועית של השטיחים, כדאי בתדירות של אחת לשנה לקחת אותם לבעלי מקצוע שינקו אותם ביסודיות רבה מלכלוך באמצעות מכשור מתאים

חנן בר-און
ניקיתם את השטיח?

לנקות לבד?
שטיחים נותנים לדירה חמימות והרבה אופי – את זה כבר הבנתם. הם מחייבים תחזוקה מתמדת, שכרוכה בעיקר בשאיבת אבק על בסיס שבועי ורצוי אף פעמיים בשבוע. שטיחי שאגי למשל, ניתן פשוט להפוך, בשביל שהלכלוך ייפול מהם – ושאיבת האבק בעוצמה נמוכה מומלצת רק פעם בחודש. אבל, לעיתים, השטיח שלכם יספוג כתמים או ריחות לא נעימים, וצורתו תשתנה והוא יהפוך לדהוי או פשוט לא אטרקטיבי. במקרים כאלו, כדאי להזמין אנשי מקצוע שתפקידם ומומחיותם היא לנקות את השטיחים באופן יסודי. הם מצוידים במכונות חזקות ומקצועיות שיודעות להגיע לעומק הסיבים, ובידע שעוזר להם לתת לכל סוג שטיח את הפיתרון המתאים רק לו – וזה דבר לא מובן מאיליו, ומידע שאנו הצרכנים לא ממש שולטים בו. אגב, גם אם הכל נראה בסדר, כדאי אחת לשנה לשלוח את השטיח לניקוי מקצועי.

איזה לכלוך?
אבק מהווה אחוז ניכר מהלכלוך שתופסים שטיחים, והוא לא רק לא אסתטי, הוא בעיקר לא בריא כי הוא מכיל יצורים מיקרוסקופיים שנקראים קרדית האבק, והם יכולים לפתח אלרגיות אצל בני האדם. חומרים נוספים שאינם מתפרקים במים יכולים להיות גרגרי חול, אדמה, פירורי אוכל, שיערות וכו'. כנגד סוגי לכלוך כאלה, יש לשאוב את השטיח שאיבה יבשה, רצוי מאד בשואב-אבק חובט. סוג נוסף של לכלוך דווקא כן מסיס במים. המדובר בעיקר בכתמי קפה או תה, אוכל, קיא וכו'. טיפול בהסרת לכלוך כזה מחייב שימוש במסירי כתמים ייעודיים, שאינם מקלקלים את סיבי השטיח. סוג נוסף של לכלוך הוא למעשה כזה שנוצר מהזנחה כללית, או מפיח באוויר, או טביעות נעליים. ניתן לנקות לכלוך כזה באמצעות מים חמים.

הצפות, ושאר ירקות
חברות ניקוי מקצועיות יודעות לטפל בכל נזק שאירע לשטיח שלך. כאן, יש משמעות לאלמנט הזמן: ככל שהשטיח יטופל מהר יותר, כך ניתן יהיה לשקם אותו ולהחזירו לקדמותו בקלות. בין אם השטיח עבר הצפה, או נשפכו עליו חומרים כימיים / חומצות / או מוצרים אלכוהוליים, כמעט לכל בעיה ישנו פיתרון.

מכונה מקצועית לניקוי שטיחים

ניקוי רטוב של שטיחים
מכונה המצוידת במברשת מיוחדת מקציפה חומרי ניקוי כימיים ייעודיים. הלכלוך והקצף עולים למעלה, ולאחר שהקצף מתייבש, שואבים את השטיח. שיטה נוספת היא קרצוף קצף שנוצר ע"י ריסוס שמפו ייעודי ואחר כך הברשה בסיבובים. תהליך הייבוש של השטיח הוא ארוך יחסית, ומיועדת בעיקר לשטיחים גסים בבית או עבים בבתי עסק, ולא כל כך לשטיחים ביתיים עדינים.  

ניקוי יבש של שטיחים
שטיחים שנארגו בעבודת יד, או שטיחים עדינים ודקים במיוחד כמו שטיחי משי, נהוג לנקות בניקוי יבש, שמבטיח שמירה על הצבעים המקוריים ועל הסיבים. לפני הפעולה, שואבים היטב את השטיח מאבק. גם כאן המדובר בקרצוף, אם כי הוא נחשב לקרצוף יבש: חומר הניקוי מוקצף ע"י מאוורר מיוחד, ומכסה את המברשת המסתובבת. חומר הניקוי בו נעשה שימוש מגביר לחות ובמקביל מייבש.

ניקוי שטיחים באמצעות פדים
שיטה זולה יחסית שיתרונותיה בזמן ייבוש מהיר יחסית, אך חסרונותיה בחוסר יסודיות ביחס לשיטות ניקוי אחרות. בנוסף לריסוס חומר ניקוי ייעודי, מסתובבת מברשת אליה מוצמדים פדים מיוחדים שסופחים לכלוך.

ניקוי באמצעות אדים
אחת השיטות הנפוצות, היעילות והמקצועית לנקות שטיחים היא להשתמש במכונות שמרססות אדי קיטור בלחץ רב. האדים מסירים את הלכלוך ביעילות רבה מהשכבה העליונה של השטיח, וזמן הייבוש קצר מאד.

תיקון ושדרוג
ישנן חברות שלא מסתפקות רק בניקוי יסודי של השטיח שלכם – הן מציעות גם מתיחת שטיחים, תיקון של האריגים, משטח המצע, פגמים וחורים, וגם מצמידים או משקמים את הפרנזים (גדילים), במידת הצורך. בררו לפני מסירת השטיח לניקוי, ומן הסתם תיקון יגבה מחיר נוסף על התעריף שתדרשו לשלם על הניקוי.

כמה זה עולה?
המחירים מגוונים ומשתנים מאד בהתאם לסוג השטיח, ולאופי הניקוי. ניקוי שטיח מקיר לקיר הוא הזול ביותר – החל מ-20 שקל למ”ר. מצד שני, אם המדובר במשרדים גדולים שיש בהם שטח ניכר, המחיר לא תמיד יהיה זול, בסופו של דבר.
על ניקוי שטיחים סינתטיים נהוג לגבות החל מ-30 שקל למ"ר.
על ניקוי שטיחי צמר/שטיחים פרסיים/ שטיחים בעבודת יד נהוג לגבות  כ-40 עד 55 למ"ר.
על ניקוי שטיח משי נהוג לגבות עד 100 שקל למ"ר.
שימו לב, כי ישנן חברות שמבצעות עבודה עבור מינימום מסוים של סכום / שטח שטיחים.

היכן זה מתבצע?
תלוי בחברה המבצעת – מרבית החברות מנקות בבית או במשרד הלקוח, ואחרות מעדיפות לקחת את השטיח אליהן, או שתביאו אתם את השטיח.

 

הדפס מאמר             מאמרים בנושא בעלי מקצוע             מאמרים בנושאים נוספים