לוח יד2 - לוח המודעות הגדול באינטרנט בעלי מקצוע בעלי מקצוע
AE
 
חזרה לבעלי מקצוע
 
כשהמכשיר החשמלי מתקלקל

מיקרוגל? מכונת כביסה? טלוויזיה? אולי תנור אפייה? מתישהו, כל אחד ממכשירי החשמל בבית עלול להתקלקל, ובכתבה נספר מה עליכם לעשות בכדי לתקן אותם

 
מבריקים את הרצפה

בשביל שהרצפה שלכם תהייה חלקה ונוצצת, כדאי לבצע פוליש אחת לכמה זמן. בכתבה נספר כיצד מתבצע התהליך ועל גבי אלו מרצפות, ובאיזה בעלי מקצוע לבחור לטובת המשימה

 
המדריך השלם להובלת הדירה
עוברים דירה? גם אם מדובר בסך הכול במספר קטן של רהיטים, כגון ספה, שולחן כתיבה וכמה כיסאות לדירת הסטודנטים החדשה
 
מחפשים בעל מקצוע לתיקון או שיפוץ בבית ?
איך תוכלו לדעת מי מקצועי, אמין והכי מתאים לכם בתקופה של מיתון ? כל הטיפים שיובילו אתכם לבחירת בעל מקצוע או נותן שירות מוצלח
 
איך העסקת אדריכל תקל עליכם את החיים בזמן השיפוץ
מי מכם שעבר שיפוץ יודע עד כמה מסובכת יכולה להיות החוויה, ולא חשוב כרגע אם זו דירה חדשה שקניתם או הדירה בה אתם מתגוררים כעת.
 
עוד מדריכי קנייה וכתבות
 

איך בוחרים טכנאי מזגנים?

דווקא בשיא החום, ואולי גם במהלך החורף האכזרי – מחליט המזגן להתקלקל או לשווק חיים. לעיתים אין פיתרון מלבד הזמנת איש מקצוע רלוונטי

חנן בר-און
איך בוחרים טכנאי מזגנים?

לפני שמזמינים טכנאי
לעיתים, אפשר לבצע בדיקות פשוטות של המזגן וסביבתו, בשביל לבדוק מדוע אינו עובד, או מדוע יש תקלה. אם המזגן פשוט מת, גשו החוצה ובדקו - האם יחידת המנוע (המעבה) בכלל נמצאת שם, או אולי נגנבה? האם ישנו ניתוק כלשהו? האם מים עוברים בצינור הפליטה כראוי? בדקו שצנרת החשמל אינה שרופה או מנותקת. פתחו את תריס המאייד – אותו חלק של המזגן התלוי בפנים הבית – האם הפילטרים נקיים? אם לא עליתם על שום דבר יוצא דופן והבעיה נמשכת, זה הזמן לתת לאנשי המקצוע לומר את דברם.

מה תחומי אחריותם?
טכנאי מזגנים אמור לדעת לאתר ולתקן תקלות ובעיות שמקורם במזגן ובסך חלקיו: המעבה, המאייד, או הצנרת. אחת הבעיות הנפוצות היא דליפת גז מזגנים. ישנם טכנאי מזגנים שעוסקים גם בפירוק והתקנת מזגנים, אך זה לא דבר מחייב.  במידה וישנה בעיה חשמלית שמקורה במערכת החשמל הביתית, ייתכן והיא לא תיפטר ע"י טכנאי המזגנים – לעיתים הוא פשוט יפנה אותנו לחשמלאי.

מתי להזמין טכנאי מזגנים?
התקופה העמוסה ביותר של טכנאי המזגנים בישראל – ניחשתם נכון – היא במהלך הקיץ הדביק והלוהט. במהלך תקופה זו, טכנאי ומתקיני המזגנים עמוסים כל כך, שנדיר למצוא טכנאי פנוי בהתראה קטנה משבוע, ואם מצאתם? מזל טוב. אבל דעו, שהמחיר יהיה גבוה מאד. שורה תחתונה: במידת האפשר, אם הדבר לא יעלף אתכם, הזמינו טכנאי מזגנים כשמזג האוויר רגיל, ולא קיצוני. בנוסף, הזמינו את הטכנאי בשעות היום ולא בערב או בלילה, וכך תשלמו פחות.

איזה טכנאי לבחור?
בישראל, לא נדרשים הטכנאים להסמכה כלשהי. קצת מוזר, במיוחד לאור העובדה שהם מתעסקים לעיתים בסביבה מסוכנת במיוחד הכוללת חשמל וסכנת התחשמלות, וגם חומרים כימיים כמו גז מזגנים. ישנם בארץ קורסי לימוד שמסמיכים בתוך פרק זמן קצר יחסית טכנאי מזגנים, אם כי מרבית הטכנאים פשוט השתלמו כשוליות אצל טכנאים וותיקים, או שרכשו ניסיון בחברת מזגנים גדולה. שורה תחתונה: במידת האפשר, העדיפו טכנאי שברשותו תעודת הסמכה מקורס כלשהו, או מחברת מזגנים גדולה.

הניסיון
מכיוון שטכנאי מזגנים אינם נדרשים או מחויבים להסמכה רשמית כלשהי, נסו לאתר טכנאי וותיק כמה שיותר. אין מה לעשות – ניסיון הוא הידיד מספר אחד של אנשי המקצוע, והוא כמובן עדיף עבורכם, הלקוחות. במידת האפשר, בקשו המלצות אודות טכנאי אמין. אגב, לא תמיד חברה שמעסיקה מספר טכנאים, עדיפה או טובה יותר מטכנאי בודד. נכון, מגוון טכנאים אומר זמינות טובה יותר וגם יותר ידיים עובדות, כלומר חיסכון בכסף. אבל, בסופו של דבר, הניסיון, המקצוענות והאמינות הם הדברים שחשובים לכם.

התמקצעות
לפני שאתם מזמינים טכנאי מזגנים, בררו עימו מה הניסיון שלו במזגן שלכם הספציפי. מן הסתם, טכנאי מזגנים אמורים לדעת לטפל במגוון מזגנים ישנים או חדשים, ולא משנה אם המדובר בתדיראן, אלקטרה, טורנדו או אחרים. אבל, לעיתים יודו הטכנאים שפשוט אין להם קשר לידע או לחלפים של מזגן כלשהו, או שאינם מתמצאים בסוג מסוים או במותגים מסוימים של מזגנים. דוגמא מוחשית: טכנולוגית מזגני האינרטר שהיא חדשה למדי בארץ, אינה מוכרת לרבים מטכנאי המזגנים, ובמקרה כזה מומלץ להסתמך אך ורק על טכנאים מטעם היבואן או נותן השירות הרשמי. 

כמה זה עולה לנו?
לא זול, להסתייע בשירותיו של טכנאי מזגנים. כל ביקור ולו הקטן ביותר, יעלה למעלה מ-100 שקלים, ומילוי גז תגבה מכם מאות שקלים. בכל מקרה, נסו לקבל הצעת מחיר ממספר אנשי מקצוע עוד בטרם אתם מזמינים טכנאי. רק דעו, שהמחיר שתקבלו בטלפון הוא הערכה גסה בלבד, ובשביל לדעת בדיוק כמה יעלה התיקון, ישנו הכרח מן הסתם, שהטכנאי יגיע פיזית ויבדוק את התקלה. כשאתם מקבלים הצעת מחיר, תמיד בדקו אם היא כוללת או לא את מרכיב המע"מ – משום-מה, אנשי מקצוע רבים מציינים את מחיריהם כשאלו אינם כוללים מע"מ.

אחריות על העבודה
כמו בכל עבודה אחרת בבית שלכם, דרשו לקבל אחריות, ובמידה וטכנאי המזגנים נקט בתקופה מסוימת, בקשו ממנו לציינה בכתב. אף אחד – גם אתם וגם הטכנאי – לא היה רוצה לחזור שוב לתקן תקלה שבפעם האחרונה תוקנה שלא כראוי. זה לעיתים מראה על חוסר מקצועיות, אם כי תקלות עלולות גם לחזור.

 

הדפס מאמר             מאמרים בנושא בעלי מקצוע             מאמרים בנושאים נוספים