לוח יד2 - לוח המודעות הגדול באינטרנט בעלי מקצוע בעלי מקצוע
AE
 
חזרה לבעלי מקצוע
 
מחפשים בעל מקצוע לתיקון או שיפוץ בבית ?
איך תוכלו לדעת מי מקצועי, אמין והכי מתאים לכם בתקופה של מיתון ? כל הטיפים שיובילו אתכם לבחירת בעל מקצוע או נותן שירות מוצלח
 
איך בוחרים חשמלאי?

עם חשמל לא מתעסקים – זה עניין של חיים או מוות. לכן אתם צריכים לשכור את שירותיו של בעל מקצוע מוסמך ומהימן בלבד

 
איך בוחרים גנן?
כיסוח הדשא, גיזום השיחים, גריפת העלים - הגינה מאד חשובה לכם, והחלטתם שלא תתחזקו אותה בעצמכם, אלא לשכור גנן מקצועי. אבל, כיצד תמצאו את הגנן הטוב עבורכם?
 
טיפים לבחירת אדריכל
בשונה מבחירת אנשי מקצוע בתחומים שונים, החלטה לגבי אדריכל היא החלטה קריטית ובעלת אפקט לזמן ארוך.
 
מבריקים את הרצפה

בשביל שהרצפה שלכם תהייה חלקה ונוצצת, כדאי לבצע פוליש אחת לכמה זמן. בכתבה נספר כיצד מתבצע התהליך ועל גבי אלו מרצפות, ובאיזה בעלי מקצוע לבחור לטובת המשימה

 
עוד מדריכי קנייה וכתבות
 

איך העסקת אדריכל תקל עליכם את החיים בזמן השיפוץ

מי מכם שעבר שיפוץ יודע עד כמה מסובכת יכולה להיות החוויה, ולא חשוב כרגע אם זו דירה חדשה שקניתם או הדירה בה אתם מתגוררים כעת.

איך העסקת אדריכל תקל עליכם את החיים בזמן השיפוץ
אנשים שביום יום לא מתעסקים בתחום עיצוב הבית ותכנון אדריכלי, בעבודה עם קבלנים וברכישת קרמיקות יכולים למצוא את עצמם אובדי עצות מול שלל האפשרויות הקיימות עבור כל החלטה. העסקת אדריכל שיהיה אחראי על השיפוץ מרגע העלאת בקשותיכם על הכתב ועד למסירת המפתח של הדירה המוכנה, יכולה לשנות לכם את החיים. העסקת אדם שמבין ומייצג את האינטרסים שלכם מול בעלי המקצוע והספקים תעזור לכם ותשיג עבורכם את המוצר המוגמר הכי טוב שיכול להתקבל.

אז איך בעצם עושים את זה? לפני שמתחילים יש לעשות עבודה בשלושה תחומים. האחד הוא מציאת האדריכל המושלם עבורכם, השני הוא להבין ולהחליט איזה שינויים אתם מעוניינים לעשות בבית והשלישי (ואולי בעצם הראשון) הוא עריכת מסגרת תקציב לפרויקט.

·         האדריכל המושלם עבורכם הוא זה ששמעתם עליו המלצות, ראיתם עבודות שלו ואהבתם את הסגנון, בדקתם את עלויותיו ולאחר שיחה קצרה איתו, בה הבהרתם את בקשותיכם, הרגשתם שנוצרה ביניכם כימיה ויש על מי לסמוך. נושא ההמלצות חשוב מכיוון שאתם יכולים להבין מבעוד מועד גם מהן החולשות שלו (ובינינו למי אין?!) ולהחליט האם אתם רוצים ומסוגלים להתמודד איתן.
·         לגבי השינויים בבית – בדקו את הצרכים שלכם : הוספת חדר, הגדלת המרפסת, מטבח חדש, הוספת מקומות אחסון וכו' ולאחר מכן נסו לשלב בשיפוץ אלמנטים עיצוביים על פי טעמכם או בהשראת דוגמאות שראיתם במגזינים לעיצוב הבית או בבתים של אחרים.
·         בנושא התקציב – על כל סכום שתחשבו, יש להוסיף עוד 30-40% ואז תגיעו להערכה מקורבת לסכום אותו תוציאו בפועל. בנוסף, אל תשכחו להוסיף את עלות העסקת האדריכל.
·         לאחר עבודת ההכנה האדריכל אמור לקחת פיקוד ולהוביל אתכם בייעוץ לגבי השינויים המבניים והעיצוביים ובבחירת בעלי המקצוע והספקים. אדריכלים אשר יש להם ניסיון בתחום מכירים בעלי מקצוע וספקים ויש להם שפה משותפת עימם וגם תנאי תשלום ואספקה מועדפים. חשוב שתסמכו על האדריכל ועל הבחירות שלו (לשם כך אתם משלמים).
·         קיימים אדריכלים אשר עושים גם ליווי ופיקוח על העבודה בפועל, כלומר מגיעים לאתר ההתרחשות על בסיס יומי, מפקחים על התקדמות הפרויקט ופותרים בעיות שעולות בשטח. עדיף לכם לשאוף להעסקת אדריכל מסוג זה, כדי שתוכלו להיות בטוחים שהעבודה בשטח מתבצעת היטב.
·         אדריכל טוב ייעץ לכם ויעדכן אתכם בכל החידושים והפונקציות החדשות אותן אתם יכולים לשלב בשיפוץ. לדוגמא – עמידות של חומרים, בניית נישות לאחסון בשטחים שאינם מנוצלים, התמודדות עם אור וצל בשעות שונות של היום ועוד.
·         אדריכל טוב כבר עשה כמה פרויקטים בחייו ויודע לחשוב על דברים שאתם לא תעלו בדעתכם, כמו עיצוב מטבח שכרגע מתאים לזוג צעיר אך יוכל להתאים בעתיד גם לשימושם של ילדים קטנים או מיקום המזגנים בבית לשם ניצול אנרגיה אופטימאלית או אפילו גובה שקעי החשמל. לאדם שראה כבר הרבה בתים וערך פרויקטים לא מעטים זהו מידע של יום יום.
·         לאדריכל יש גם ראייה עיצובית ומקורית אשר תייחד את הבית שלכם מכל השאר. בטח ראיתם עשרות פעמים את תוכניות עיצוב הבית אשר כל כך אוהבים להראות בשבת בבוקר ורציתם גם. בעזרת אדריכל אשר יתכנן וייעצב עבורכם את הבית, מהפך שכזה יכול להתרחש גם בבית שלכם.
איך שלא תסתכלו על זה, אדריכל יכול רק לשדרג את השיפוץ שלכם, אז בפעם הבאה שאתם מתכוננים להרים בלטות נסו קודם להרים טלפון לאדריכל טוב.
מוגש באדיבות דורית סלע אדריכלים - אדריכלים ועיצוב ואתר פרופורציה – בוטוקס ואסטטיקה
הדפס מאמר             מאמרים בנושא בעלי מקצוע             מאמרים בנושאים נוספים