לוח יד2 - לוח המודעות הגדול באינטרנט בעלי מקצוע בעלי מקצוע
AE
 
חזרה לבעלי מקצוע
 
איך בוחרים גנן?
כיסוח הדשא, גיזום השיחים, גריפת העלים - הגינה מאד חשובה לכם, והחלטתם שלא תתחזקו אותה בעצמכם, אלא לשכור גנן מקצועי. אבל, כיצד תמצאו את הגנן הטוב עבורכם?
 
איך בוחרים חשמלאי?

עם חשמל לא מתעסקים – זה עניין של חיים או מוות. לכן אתם צריכים לשכור את שירותיו של בעל מקצוע מוסמך ומהימן בלבד

 
מחפשים בעל מקצוע לתיקון או שיפוץ בבית ?
איך תוכלו לדעת מי מקצועי, אמין והכי מתאים לכם בתקופה של מיתון ? כל הטיפים שיובילו אתכם לבחירת בעל מקצוע או נותן שירות מוצלח
 
איך העסקת אדריכל תקל עליכם את החיים בזמן השיפוץ
מי מכם שעבר שיפוץ יודע עד כמה מסובכת יכולה להיות החוויה, ולא חשוב כרגע אם זו דירה חדשה שקניתם או הדירה בה אתם מתגוררים כעת.
 
מפסיקים לדבר, מתחילים להדביר
הגיע הקיץ ועימו גדודי יתושים, נמלים, תיקנים, ושאר מרעין בישין – כמה מהמזיקים המטרידים והמאיימים ביותר על שלוות הבית שלנו. מה עושים? מזמינים מדביר. בכתבה נספר על שיטות ההדברה השונות, וטיפים רלוונטיים נוספים שיכינו אתכם טוב יותר למלאכת ההדברה
 
עוד מדריכי קנייה וכתבות
 

המדריך המלא למשפץ ולבונה

שיפוצים כלליים לבית עלולים להיות נושא כאוב, יקר ומסובך, ולקוחות רבים נתקלים בתופעות לא נעימות של רמאות,

המדריך המלא למשפץ ולבונה
מחירים מופקעים ועבודה ברמה נמוכה. היכרות טובה עם נושא השיפוצים, עם בעלי המקצוע ועם בעלי העניין בתחום, עשויה להקל במעט על המשפצים, ותתרום לסיכויים לעבור את התקופה בשלום - ולסיים עם בית משופץ לתפארת. לפניכם מדריך עם כמה מהדברים החשובים שיש לדעת לפני שמתחילים לשפץ.
 
הנבחרת המנצחת...
כשבונים בית חדש או אפילו כשמשפצים אחד, חשוב לדעת ולהכיר את הנפשות הפועלות, שכן בדיוק כפי שלא תזמין מכונאי לתקן את המזגן בבית, כך חשוב לדעת מהם גבולות הגזרה של כל אחד מבעלי המקצוע בתחום השיפוצים. על מנת להקל עליכם את החיים, הכנו עבורכם סקירה של הנבחרת המנצחת בתחום השיפוצים:
 
  • יזם – דמות זו אינה קשורה באופן ישיר לשיפוץ בית אך היא בעליל קשורה לקניית ביית חדש במסגרת בניין משותף, היזם הוא בעל ההון, זה אשר לוקח את הסיכון ועומד מאחורי כל פרויקט בניה רציני בארץ. באחריותו גיוס ההון, הצגת התוכניות והשגת אישורים מסוגים שונים.
  • אדריכל – תפקידו לתכנן את הבית עוד בטרם הבניה, הוא המוח שיקבע את מראה הבית החדש שלכם. במקרה של שיפוץ נהוג להמיר את האדריכל בבעל מקצוע אחר – מעצב פנים (או בשמו השני דקוראטור), תפקידו לדאוג למראה ולעיצוב הבית מבפנים.
  • קבלן מוטת הביצוע של היזם, קבלנים נחלקים למספר סוגים והם פועלים מתוקף הנחיות היזם והתוכניות המאושרות לביצוע, תפקידם, להביא לכלל שלמות את המבנה תוך הפעלת בעלי מקצוע רלוונטיים או קבלני משנה. במקרה של בניית בית חדש בודד או שיפוץ מבנה, ניתן להבחין בין מספר סוגי קבלנים:
·               קבלן "עד מפתח" – באחריותו הפעלת כל בעלי המקצוע מא' עד ת', הוא האחראי הישיר על הבניה ועל כל הנלווה אליה, לקבלן כזה אין יזם מפעיל והוא נעזר בדרך כלל בבנאים ואנשי מקצוע רלוונטיים ממקורותיו שלו.
·               קבלן שלד – הוא האחראי להקמת המבנה בלבד, תפקידו מסתכם בזה ואין הוא אחראי על אלמנטים אחרים בתהליכי הבניה (ריצוף, חלונות וכו'). שכירת קבלן שלד בדרך כלל מוזילה עד מאוד את העלויות אך גורמת בהכרח כאב ראש לא קטן, שכן שאר עבודת התכנון והפעלת בעלי המקצוע המומחים מוטלת לרוב על בעל הבית. שיטה זו מיועדת בראש ובראשונה בכדי להוזיל עלויות, אך עליה וקוץ בה, לבוחרים בדרך זו חייב להיות אורך רוח והבנה דיי טובה בתחום הבניה.
·               קבלן שיפוצים – בעת ביצוע שיפוץ, קבלן שיפוצים היא דמות שכדאי להכיר, שכן שיפוץ ולו הקטן ביותר נוגע במספר תחומים (ריצוף, חשמל, מיים וכו') יתרונו של קבלן שיפוצים בכך שהוא מסוגל לרכז עבורך במקום אחד את כל בעלי המקצוע ובכך לחסוך לך את הטרחה. אמנם קבלן שיפוצים יבטיח עלות גבוהה יותר של העבודה, אך לרוב עלות זו משתלמת בחסכון, שכן הנך עובד מול אדם אחד ולא מול כמה בעלי מקצוע.
·         בנאים –  מראשית ההתיישבות בארץ ישראל, נעזרה המדינה בשירותם. אמנם כיום קשה למצוא בנאים כחול לבן, אך עדיין, מכיוון ואין מדובר באנשי מקצוע אלא בפועלים כלליים המבצעים את הוראות מנהל האתר, ניתן להניח כי שפתם אינה כה חשובה. בנאים הינם אנשי מלאכת הבניה, הם מחזיקים בתת התמחויות אשר לאדם הפשוט אין בהם כלל צורך (מערבב בטון, קושר, מעמיס וכו') אך סך קישוריהם יוצרים בסופו של דבר את המבנה על יציבותו.
·         טייחים – תפקידם שונה בתכלית מתפקיד הבנאים, הטייח הוא היוצר את שכבת קירות הבית האחידה והחלקה. תפקידו בא לכדי ביטוי בשלבי הבניה האחרונים מייד לפני הצביעה ושלב הגימור. הטייח נדרש להכין את חומרי השפכטל ועליו לעבור על כלל קירות הבית מבחוץ ומבפנים ולהסב אותם מבטון ובלוקים, לשכבה אחידה, חלקה וישרה אשר תהווה את קירות הבית המוגמרים.
·         צבעים – תפקידם בדיוק כשמם, לצבוע את הבית הן מבפנים והן מבחוץ, בעלי מקצוע זה נחלקים למספר סוגים, אלו המקפידים ונוהגים לצבוע את הבית במספר שכבות כך שיבטיחו את איכות הצביעה ואלו אשר יחסכו בצבע, ניתן להבחין בין הסוגים בקלות, הזן הראשון יהיה יקר יותר, השני, איך נאמר... אתם כבר תראו את הקירות ותבינו לבד.
·         רצפים – עליהם מוטלת מלאכת ריצוף הבית, לאחר שתבחרו את גודל המרצפות וצבעם, הם יהיו אלו אשר יניחו אותם במקצועיות תוך דפיקות קלות עד להתאמתם המלאה.
·         אינסטלטורים – תפקידם לדאוג לכל נושא הצנרת בבית, החל התשתית הביוב וכלה במים הזורמים בברזי הבית. בשנים האחרונות נהוג כי האינסטלאטורים המבצעים את העבודות עוד בשלב הבניה, יכינו גם את תעלות הניקוז למזגן וכן ידאגו ליציאות מיים בחצרות ובמתקנים אחרים.
·         חשמלאים – הכנת כלל נקודות החשמל ותעלות החשמל בבית הינה באחריותם, עליהם לדאוג (בהתאם למפרט שסוכם) לתקינות כל קווי החשמל בהיבט תכליתיות ובטיחות.
·         נגרים – בשירותיהם ניתן להיעזר במיוחד בעת ריהוט הבית, בניית המטבח וארונות השירותים, חדרי ארונות וכו. תפקידם המסורתי של הנגרים בשלב הבניה הוא התאמת הדלתות והמשקופים בתוך הבית.
·         זגגים וגם אנשי מתכת – תפקידם העיקרי לדאוג לתחום החלונות, הויטרינות והתריסים בבית, כיום עם הכלת מספר חוקים חדשים, נדרשים הזגגים לבצע התאמות מיוחדות בחלונות כך שיהיו מחוסמות במקומות הנדרשים. גם אנשי המתכת נדרשים לבצע עבודה מיומנת, זאת בעיקר בשל התחרות הרבה בתחום, תפקידם מתבטא בעיקר ביצור והתקנת תריסים ומסילות לחלונות אך כמובן שניתן להיעזר בהם גם בתחומים אחרים עוד בשלב שלד הבניין.
 
 
 
 
הדפס מאמר             מאמרים בנושא בעלי מקצוע             מאמרים בנושאים נוספים