לוח יד2 - לוח המודעות הגדול באינטרנט בעלי מקצוע בעלי מקצוע
AE
 
חזרה לבעלי מקצוע
 
מפסיקים לדבר, מתחילים להדביר
הגיע הקיץ ועימו גדודי יתושים, נמלים, תיקנים, ושאר מרעין בישין – כמה מהמזיקים המטרידים והמאיימים ביותר על שלוות הבית שלנו. מה עושים? מזמינים מדביר. בכתבה נספר על שיטות ההדברה השונות, וטיפים רלוונטיים נוספים שיכינו אתכם טוב יותר למלאכת ההדברה
 
חשמל זורם בכפות ידיהם - טכנאי מוצרי חשמל
עם השנים, הופכים מוצריהחשמל לחלק בלתי נפרד מהנוף ושגרת החיים שלנו. אם בעבר היו מוצרי חשמל רק עוד נדבך,
 
ניקיתם את השטיח?

מעבר לשאיבת אבק שבועית של השטיחים, כדאי בתדירות של אחת לשנה לקחת אותם לבעלי מקצוע שינקו אותם ביסודיות רבה מלכלוך באמצעות מכשור מתאים

 
איך בוחרים אינסטלטור?

פיצוץ בצנרת? סתימה בכיור המקלחת? צנרת רקובה במטבח? זה הזמן לקרוא לאינסטלטור. אבל, איך בדיוק לעשות זאת מתוך מבול החאפרים ששוטף את התחום?

 
המדריך המלא למשפץ ולבונה
שיפוצים כלליים לבית עלולים להיות נושא כאוב, יקר ומסובך, ולקוחות רבים נתקלים בתופעות לא נעימות של רמאות,
 
עוד מדריכי קנייה וכתבות
 

המדריך השלם להובלת הדירה

עוברים דירה? גם אם מדובר בסך הכול במספר קטן של רהיטים, כגון ספה, שולחן כתיבה וכמה כיסאות לדירת הסטודנטים החדשה

המדריך השלם להובלת הדירה
וגם אם מדובר בהעברה של כל חפצי המשפחה לבית החדש, מרבית האנשים יחוסו על הגב שלהם ושל החברים ויעדיפו להשתמש בשירותיהם של חברת הובלות. אך לפני שקובעים עם המוביל, כדאי לזכור מספר דברים על מנת להימנע מתקלות בלתי נעימות ורמאויות, ולעבור את כאב הראש והבלגן שבדרך כלל כרוכים בתהליך.
 
איך לבחור מובילים?
 
כמו כל בעל מקצוע, מובילים טובים צריכים להיות אמינים ומקצועיים. כאשר אתם מדברים עם המוביל, נסו להתרשם ממנו במידת האפשר. מובילים מנוסים בדרך כלל יבררו תחילה את כל הפרטים הסטנדרטיים על הדירה - כמו מיקום, קומה, מעלית וכמובן התכולה המועברת - לפני שיתנו הצעת מחיר. צריך להיזהר מהצעות שנראות נמוכות בצורה מוגזמת שכן לעיתים מדובר ברמאות, והמובילים עלולים לגבות סכומים נוספים במהלך העבודה באמצעות תירוצים שונים ומשונים. במידה ואתם לחוצים לגבי מועד הובלות ספציפי, קחו בחשבון שהמוביל עלול לשים לב לכך, לנצל את הדחיפות ולתת הצעת מחיר גבוהה באופן מופרז. אפשר "לאתגר" את המוביל, ולנסות לבקש ממנו פירוט מדויק של המחיר, כלומר איזה חלק ממנו מתייחס למרחק הנסיעה ואיזה לתכולת הבית עצמה למשל. בכל מקרה, תמיד חשוב לערוך השוואת מחירים יסודית ולהתקשר ליותר ממוביל אחד או שניים. ההבדלים במחירים עלולים להיות משמעותיים ביותר.
 
מה קובע את המחיר?
 
ישנם מספר גורמים המשפיעים על מחירן של הובלות דירה:
 
גישה אל הדירה: באיזו קומה מדובר? האם יש מעלית? האם יש שביל גישה נוח וקצר מהחנייה אל פתח הבניין או הבית? מהו רוחב הפתחים? יש לתאר את כל הפרטים הללו ואחרים באזני המוביל כדי לקבל הצעת מחיר הוגנת. מן הסתם, כאשר מדובר בקומה רביעית ללא מעלית המחיר ימריא לעומת בית קרקע עם חנייה צמודה.
 
מרחק: מה המרחק של הדירות זו מזו ומה המרחק של כל אחת מהן מנקודת המוצא של המוביל? בדרך כלל מומלץ להזמין מוביל הממוקם באזור של דירת היעד או דירת המוצא, כדי לצמצם את זמן הנסיעה שלו בתחילת או סוף העבודה. כצפוי, הובלות בינעירוניות יהיו יקרות יותר. כמו כן, אם מדובר בהעברה קטנה, כדאי לתאם תאריך שבו למוביל יש עבודה נוספת באזור, דבר שעשוי להוזיל את העלות.
 
תכולה: האם מדובר בדירה שלמה או בכמה רהיטים וארגזים? כמות, סוג וגודל הרהיטים והחפצים משפיע בצורה משמעותית על מחירן של הובלות.
 
תקופה: ישנן תקופות עמוסות במיוחד, בעיקר בחודשי הקיץ, בהן המחירים נוסקים בשל ריבוי מעברי דירות. אם אפשר, כדאי לתאם תאריך הובלות דירה בזמן החורף.
 
ביטוח התכולה וטיפים נוספים
 
לפני תחילת ביצוע הובלות דירה, חשוב לעצור ולבדוק האם המוביל מחזיק בפוליסת ביטוח על תכולת המשאית. ללא ביטוח שכזה, במקרה של נזק שיגרם לחפצים ולרהיטים במהלך העבודה או במקרה שמשאית הובלות תהיה מעורבת בתאונה, המובילים עלולים להתחמק מתשלום עבור הנזק. נזקים במהלך הובלות דירה עלולים להיות נושא כאוב, מה גם שלא תמיד מבחינים בנזק באופן מיידי, כך שיש לברר היטב את הנושא עם המובילים.
 
עוד טיפ חשוב לכל מעבירי הדירה: קחו חפצים בעלי ערך עמכם במכונית, במידה והם לא גדולים או כבדים מדי. זה ימנע הן סכנה של נזק במקרה של תאונת עבודה, והן מקרה של גניבה. נדירים המקרים שמובילים גונבים חפצים, אך לעולם אין לדעת ולא כדאי לקחת סיכון כאשר מדובר בדבר-מה בעל ערך סנטימנטאלי, למשל.
 
כעת אתם מוכנים קצת יותר לקראת הובלות דירה. חשוב לשים לב לפרטים, לפקח על העבודה ולקבוע ולסגור הכול מראש עם המובילים כדי למנוע אי-הבנות וסכסוכים. והכי חשוב - שיהיה בהצלחה בדירה החדשה!
הדפס מאמר             מאמרים בנושא בעלי מקצוע             מאמרים בנושאים נוספים