מדור זה הינו אינדקס של מיטב בעלי מקצוע ונותני שירותים. במקום לחפש במדריכים הישנים הקלידו את בעל המקצוע או השרות אותו אתם מחפשים וקבלו הצעות רבות בתחום המקצועי: נגר, גרפיקאי, טכנאי מחשבים, אינסטלטור, חברת הובלה, אדריכל, רואה חשבון, קונדיטור, מעצב פנים ועוד רבים מחכים לכם במדור המקצועי ביותר בלוח.
AE
 
חזרה לבעלי מקצוע
 
איך בוחרים גנן?
כיסוח הדשא, גיזום השיחים, גריפת העלים - הגינה מאד חשובה לכם, והחלטתם שלא תתחזקו אותה בעצמכם, אלא לשכור גנן מקצועי. אבל, כיצד תמצאו את הגנן הטוב עבורכם?
 
איך בוחרים חשמלאי?

עם חשמל לא מתעסקים – זה עניין של חיים או מוות. לכן אתם צריכים לשכור את שירותיו של בעל מקצוע מוסמך ומהימן בלבד

 
ניקיתם את השטיח?

מעבר לשאיבת אבק שבועית של השטיחים, כדאי בתדירות של אחת לשנה לקחת אותם לבעלי מקצוע שינקו אותם ביסודיות רבה מלכלוך באמצעות מכשור מתאים

 
טיפים לבחירת אדריכל
בשונה מבחירת אנשי מקצוע בתחומים שונים, החלטה לגבי אדריכל היא החלטה קריטית ובעלת אפקט לזמן ארוך.
 
המדריך המלא למשפץ ולבונה
שיפוצים כלליים לבית עלולים להיות נושא כאוב, יקר ומסובך, ולקוחות רבים נתקלים בתופעות לא נעימות של רמאות,
 
עוד מדריכי קנייה וכתבות
 

הדוד התקלקל? יש פתרון!

הדוד (דוד שמש או דוד חשמלי) הינו אחד מהתקני החשמל החשובים בבית, ועם זאת, אחד ה"שקופים" שבהם.

הדוד התקלקל? יש פתרון!
כי הרי, לדוד שלנו אין פנים - יש לו בקושי כפתור אדום קטנטן. יום-יום אנו עושים שימוש בדוד שלנו, אבל התחושה היא שאנו מקבלים אותו כמובן מאליו, ולא מייחסים עניין לחשיבות הרבה ולמקום המשמעותי שהוא תופס בחיים שלנו. כל זאת, כמובן, עד שהדוד מתקלקל, וצריך להזמין חשמלאי.
 
אז מה עושים?
ראשית, מתרחקים וסופרים עד 10... אמנם יצר התיקונים של הישראלי הממוצע הינו גדול, אך במקרה של דוודים המשלבים מיים וחשמל, הסכנה עולה על הרווח שבתיקון עצמי, לכן, הנח בזהירות את מפתח הצינורות שבידך ופעל על פי המדריך המצורף להלן:
 
הכן את השכן – מכיוון שאנשי מקצוע כגון אינסטלטורים או חשמלאים הם בעלי מקצוע עסוקים, יתכן כי תיקון הדוד יתעכב במספר ימים עד שאחד מאלו יצליח להתפנות אלייך. על כן, הכן תוכנית גיבוי לשבוע, הודע לשכנים או למשפחה קרובה כי יתכן ותאלץ להשתמש במקלחת שלהם בימים הקרובים. אנשים שלא חשים בנוח עם הפתרון הנ"ל, יכולים להתקלח גם במקומות בהם נהוג לשלם עבור שרותים אחרים: בתי מלון, בריכות ושאר מתקנים נוספים.
 
מידע הוא כוח – והכרת ביטוח המשכנתא שלך זה כוח גדול עוד יותר, שכן ישנם ביטוחים המכסים גם מקרים שכאלו. במידה ומצאת סעיף בביטוח המורה על תיקון או החלפת הדוד על חשבונו, פעל להסדרת העניין במהרה. אמנם הדבר לא יזרז את תיקון הדוד אך הוא בהחלט יקל על הכיס בעת התשלום.
 
יש יד 2 –  כעת אתה נדרש להתחיל לחפש בעל מקצוע שיפתור עבורך את המשבר, אל דאגה, אין צורך להמתין על הקוו למספרי טלפון של חשמלאים באזור מגורייך, פורטל בעלי המקצוע המקיף והגדול במדינה מחכה שרק תפתח אותו... אלפי בעלי מקצוע רשומים מסוגלים לפתור אותך מהצרה שנחתה עלייך. פשוט להתקשר או להשאיר הודעה, לקבל הצעת מחיר ולהחליט על בעל המקצוע המתאים לביצוע המשימה.
 
תקלות נפוצות
 
התקלה הנפוצה ביותר בדוודים היא הצטברות אבנית במיכל הדוד. במקרה זה, גם אינסטלטורים וגם חשמלאים נדרשים להחליף את גוף החימום של הדוד (עלות של עד 300 ש"ח). תקלה נוספת שעשויה להתעורר היא נזילה מהפלאנג', דבר הדורש את החלפת הפלאנג' ולעתים גם החלפה של גוף החימום (עלות של עד 400 ש"ח לפלאנג'). תקלה פחות שכיחה, אך אפשרית, היא תרמוסטט מקולקל, הנפגם כתוצאה ישירה משימוש תכוף ורב בדוד (מה לעשות, צריכים להתקלח!). במקרים כאלה יציע לכם חשמלאי או אינסטלטור להחליף את התרמוסטט (עלות של עד 300 ש"ח).
 
אינסטלטורים ואף חשמלאים מקצועיים יגבו מכם, בנוסף למחיר עלות החלקים, גם סכום נוסף עבור התיקון. במקרים בהם הדוד יהיה ממוקם במקום לא-נוח לגישה (דוגמת הגג), יגבה מכם בדרך כלל אותו חשמלאי או אינסטלטור מעט יותר כסף, אך חשוב לזכור - תיקון הדוד הינו צעד משתלם ביותר, שכן עלותו של דוד חדש הינה במקרים רבים גבוהה בהרבה, והתיקון ישווה לדוד שלכם, בחלק ניכר מהמקרים, איכויות של דוד חדש.
 
איך נדע באיזה איש מקצוע לבחור?
 
התחום של אינסטלטורים ושל חשמלאים הינו תחום מורכב, ומלא אפשרויות. הדרך הטובה ביותר להגיע לאיש מקצוע אמין ואיכותי, ולא ליפול על "חאפר" שרק יזיק במקום להועיל (ואף יגבה מכם סכומי כסף מנופחים) היא לקבל המלצה - מחבר קרוב שאפשר לסמוך עליו, או מאתר אינטרנט אמין המכיל מדריכים, ואינדקסים של בעלי מקצוע בתחום. זכרו - המלצה טובה שווה זהב, והיא עשויה להקל על הבעיה ולהביא לפתרונה המוחלט תוך זמן מהיר והוצאה מינימאלית. אל תקלו ראש בדבר, והסתייעו ביקרים לכם, ובאתרי אינטרנט אמינים המספקים מידע בתחום.
הדפס מאמר             מאמרים בנושא בעלי מקצוע             מאמרים בנושאים נוספים