מדור זה הינו אינדקס של מיטב בעלי מקצוע ונותני שירותים. במקום לחפש במדריכים הישנים הקלידו את בעל המקצוע או השרות אותו אתם מחפשים וקבלו הצעות רבות בתחום המקצועי: נגר, גרפיקאי, טכנאי מחשבים, אינסטלטור, חברת הובלה, אדריכל, רואה חשבון, קונדיטור, מעצב פנים ועוד רבים מחכים לכם במדור המקצועי ביותר בלוח.
AE
 
חזרה לבעלי מקצוע
 
ניקיתם את השטיח?

מעבר לשאיבת אבק שבועית של השטיחים, כדאי בתדירות של אחת לשנה לקחת אותם לבעלי מקצוע שינקו אותם ביסודיות רבה מלכלוך באמצעות מכשור מתאים

 
איך בוחרים אינסטלטור?

פיצוץ בצנרת? סתימה בכיור המקלחת? צנרת רקובה במטבח? זה הזמן לקרוא לאינסטלטור. אבל, איך בדיוק לעשות זאת מתוך מבול החאפרים ששוטף את התחום?

 
צובעים את הדירה

אחת לכמה שנים, או כשנכנסים לדירה חדשה, מתחשק לנו להתחדש בצביעתה. זו הזדמנות נהדרת להביע את הטעם האישי שלכם. אבל, האם לצבוע את הדירה לבד או להזמין איש מקצוע? באיזה צבע לבחור? ואחרי כמה שכבות לסיים? על שאלות אלה ואחרות, בכתבה הבאה

 
הדוד התקלקל? יש פתרון!
הדוד (דוד שמש או דוד חשמלי) הינו אחד מהתקני החשמל החשובים בבית, ועם זאת, אחד ה"שקופים" שבהם.
 
המדריך השלם להובלת הדירה
עוברים דירה? גם אם מדובר בסך הכול במספר קטן של רהיטים, כגון ספה, שולחן כתיבה וכמה כיסאות לדירת הסטודנטים החדשה
 
עוד מדריכי קנייה וכתבות
 

טיפים לבחירת אדריכל

בשונה מבחירת אנשי מקצוע בתחומים שונים, החלטה לגבי אדריכל היא החלטה קריטית ובעלת אפקט לזמן ארוך.

טיפים לבחירת אדריכל

לאחר שמשקיעים זמן רב בחיפוש מגרש מתאים וכסף רב על קנייתו - בניית בית היא לא דבר של מה בכך, ועבור רוב האנשים מדובר בתהליך שעוברים פעם אחת בחיים, ולכן כדאי מאוד לוודא שעושים אותו על הצד הטוב ביותר. אדריכל טוב יהיה מקצועי, אמין, בעל ניסיון אך לא-מקובע, וכזה שיבין אתכם ואת רצונותיכם לגבי הבנייה.

מאיפה מתחילים?

כמו בהרבה תחומים, הדרך הטובה ביותר לבחירת אדריכל היא מהמלצות של חברים או מכרים, שטעמם ודרישותיהם דומים במידה מסוימת לשלכם. כך תדעו שאתם לא מקבלים רק איש מקצוע, אלא גם אדם שיהיה נוח לתקשר ולעבוד איתו, להחליף עמו דעות, ולקבל ממנו שירות ברמה גבוהה.

מה רצוי לבדוק?

הדבר החשוב שכדאי לעשות לפני חתימה על הסכם עם האדריכל הוא ראשית כל בדיקת אמיתות הסמכתו: מומלץ לבחור רק במי שמציג בפניכם תעודת מקצוע של אדריכל, ולא להתבייש לבקש לראות גם את הרישיון; שנית, מומלץ ללכת ולהתרשם מעבודות קודמות של האדריכל. כך אפשר לבדוק את איכות העבודה (עד כמה שההבנה שלכם בתחום מאפשרת זאת, ואפשר אפילו גם להיעזר באנשים שמכירים את הנושא), וגם לקבוע אם העיצוב מתאים לטעמכם האישי.

נושא מהותי נוסף שרצוי לבדוק, עד כמה שאפשר, לפני הבחירה – היא ההתמצאות של האדריכל ברזי הביורוקרטיה המקומית. אדריכל שיתחיל להסתבך עם וועדות, אישורים והליכים – שלעיתים משתנים מרשות מקומית אחת לרשות מקומית אחרת, יגרום לכך שהעבודה תתעכב בפרק זמן משמעותי ביותר, והעלות הכספית תצמח בהתאם. כמו קודם, כדאי ללכת לפי המלצות טובות שקיבלתם אודות אדריכל מסוים. בכל מקרה מומלץ לבחור באחד שכבר עבד באזור שבו אתם מתכוונים לבנות את הבית, וכך ניתן לדעת שיש לו כבר את הניסיון המתאים להתמודד עם הסבך הבירוקרטי המקומי.

חשוב מאוד גם לבחור באדריכל שסגנונו מתאים לתכנונים האישיים שלכם. מי שמעוניין בבית מעוצב בצורה מיוחדת ושונה יעדיף אדריכלים עם נטיות אומנותיות. הפרקטיים מביניכם יעדיפו אדריכלים בעלי גישה מסורתית וקונפורמית יותר. בכל מקרה, חשוב מאוד לתאם ציפיות מראש בכל מה שקשור לעיצוב החיצוני והפנימי.

נקודות נוספות שחשוב לברר

ותק וניסיון האדריכל הם גורמים מהותיים בדרך כלל, אך יש לזכור שתמיד יש פעם ראשונה לכל אחד. בחירה באדריכל בעל שנות ותק רבות ועתיר ניסיון ורזומה אמנם עשוי להשתלם בסופו של דבר מכל הסיבות הברורות מאליהן – אך אנשים רבים יעדיפו דווקא אדריכלים "צעירים", רעננים, עם רעיונות מקוריים יותר. זו החלטה אינדיבידואלית, שכן כל החלטה טומנת בחובה את היתרונות והחסרונות הפוטנציאליים שלה.

ומה בעניין מחירים?

כמובן הנקודה משמעותית ביותר מבחינתכם, אך לא תמיד היא משחקת תפקיד מרכזי כל כך בבחירה בין אדריכלים. הבדלי מחירים בין אדריכל אחד למשנהו עשויים להתקזז בזכות תכנון נכון ועבודה מקצועית, מן הסתם בחירה בעבודה זולה עלולה להסתיים בשיפוצים יקרים בעתיד. יש לשים לב לכך ששינויים של הרגע האחרון, ובעיקר כאלה שנעשים במהלך הבנייה עצמה עלולים לעלות ביוקר רב – וכדאי לסגור את כל הפרטים הקטנים מראש כבר בשלב התכנון.

החלטות כאלה ואחרות ישפיעו בצורה משמעותית על אופי הפרוייקט, מהלך העבודה וכמובן על התוצאה הסופית. כנראה שאחד הטיפים החשובים ביותר שאפשר לתת, כמו שכבר נאמר, הוא ללכת עם ההרגשה האישית שלכם לגבי בעל המקצוע. אם האדריכל משרה עליכם תחושה של ביטחון ונוחות, ואם אתם מדברים באותה שפה – אתם מבינים מה הוא מתכנן והוא מבין מה אתם רוצים – הסיכוי שתהיו מרוצים יגדל באופן ניכר. במילים אחרות: הכימיה והתקשורת עם האדריכל היא גורם המפתח.

חפשו אדריכל ממבחר האדריכלים המפורסמים בלוח בעלי מקצוע של יד2!     בהצלחה!

 

 

 

הדפס מאמר             מאמרים בנושא בעלי מקצוע             מאמרים בנושאים נוספים