מדור זה הינו אינדקס של מיטב בעלי מקצוע ונותני שירותים. במקום לחפש במדריכים הישנים הקלידו את בעל המקצוע או השרות אותו אתם מחפשים וקבלו הצעות רבות בתחום המקצועי: נגר, גרפיקאי, טכנאי מחשבים, אינסטלטור, חברת הובלה, אדריכל, רואה חשבון, קונדיטור, מעצב פנים ועוד רבים מחכים לכם במדור המקצועי ביותר בלוח.
AE
 
חזרה לבעלי מקצוע
 
איך בוחרים טכנאי מזגנים?

דווקא בשיא החום, ואולי גם במהלך החורף האכזרי – מחליט המזגן להתקלקל או לשווק חיים. לעיתים אין פיתרון מלבד הזמנת איש מקצוע רלוונטי

 
המדריך השלם להובלת הדירה
עוברים דירה? גם אם מדובר בסך הכול במספר קטן של רהיטים, כגון ספה, שולחן כתיבה וכמה כיסאות לדירת הסטודנטים החדשה
 
המדריך המלא למשפץ ולבונה
שיפוצים כלליים לבית עלולים להיות נושא כאוב, יקר ומסובך, ולקוחות רבים נתקלים בתופעות לא נעימות של רמאות,
 
איך העסקת אדריכל תקל עליכם את החיים בזמן השיפוץ
מי מכם שעבר שיפוץ יודע עד כמה מסובכת יכולה להיות החוויה, ולא חשוב כרגע אם זו דירה חדשה שקניתם או הדירה בה אתם מתגוררים כעת.
 
איך בוחרים עוזרת בית?

לא פשוט למצוא עוזרת בית. כזו שתבצע עבודה טובה לאורך שנים, ביסודיות ואגב חיוך. בכתבה ננסה להתאים עבורכם את העוזרת האידאלית. השתמשנו בלשון נקבה (עוזרת), אך מן הסתם ישנם גם עוזרי בית לא פחות טובים

 
עוד מדריכי קנייה וכתבות
 

איך בוחרים אינסטלטור?

פיצוץ בצנרת? סתימה בכיור המקלחת? צנרת רקובה במטבח? זה הזמן לקרוא לאינסטלטור. אבל, איך בדיוק לעשות זאת מתוך מבול החאפרים ששוטף את התחום?

חנן בר-און
איך בוחרים אינסטלטור?

גם אדם עם ידי זהב, לא תמיד יסתדר עם בעיות אינסטלציה בבית. אינסטלטורים אמורים לבצע פתיחת ושחרור סתימות, איתור ותיקון נזילות, תיקון או החלפת צנרת, התקנת ותחזוקת מערכות שירותים ומקלחת, התקנת ברזים חדשים, הסרת שורשי עצים ושיחים מתוך צנרת מים או ביוב, וכו'.

עבודה נוספת
בנוסף למה שהזכרנו, ישנם אנשי מקצוע שיודעים לעשות גם דברים נוספים, וכדאי לברר זאת מראש. למשל: התקנת ותיקון דודי חשמל או שמש, תיקון מערכות טיהור מים, תיקון ג'קוזי, ואפילו שיפוץ אמבטיות.

ביטוח נכס?
לפני שרצים להזמין את שירותיו של אינסטלטור, בדקו האם הדירה או הבית שלכם מבוטחים בביטוח שמאפשר להפעילו וע"י כך לנצל את שירותיהם של אנשי מקצוע. במידה וכן, בדרך כלל תאלצו לשלם את מחיר ההשתתפות העצמית – בררו מה גובהה והאם זה בכלל משתלם להפעיל את הביטוח.

צריך הסמכה?
אז החלטתם לקרוא לאינסטלטור. אבל, למי? הבעיה, שבניגוד לחשמלאים, אינסטלטורים אינן מחויבים ברישיון או בהסמכה כלשהי. יש אמנם קורסי הסמכה של משרד העבודה, אך הם ההסמכה שהם נותנים אינה מחייבת את העובדים בתחום. אז מה עושים? מעדיפים תמיד אינסטלטור שמצויד בתעודת קבלן שיפוצים – בייחוד אם כוונתכם להעסיקו בעבודות מורכבות במיוחד. 

ניסיון והמלצות
כאמור, אין למקצוע האינסטלציה דרישה להסמכה כלשהי. ולכן, הוותק והניסיון, הם הדברים שכדאי לשים אליהם לב. בכדי לא לשכור את שירותיהם של אינספור חאפרים, בררו מהו הוותק של האינסטלטור, מהי מומחיותו, וגם מה רמת השירותיות שלו. בקשו המלצות ממכרים – זו אגב, דרך טובה לאתר איש מקצוע טוב.

מכשור מתקדם
בנוסף לוותר, כדאי שהאינסטלטור יהיה מצויד בכלי עבודה מודרניים ויעילים. למשל: ספירלה חשמלית לשחרור סתימות, והמהדרין אף יודעים לאתר נזילות באמצעות מצלמה תרמית! אבל, שום כלי מקצועי וחדשני ככל שיהיה, לא יחליף את הגורם האנושי, הווה אומר, יכולת לאתר את מקור הבעיה במהירות וביעילות, הן בבית ומחוצה לא. אינסטלטור - תאמינו או לא – נדרש בנוסף לוותק וניסיון, גם ליצירתיות ולמחשבה פתוחה, בכדי להגיע למקור הבעיה.

יומם וליל
ישנם אינסטלטורים שמציעים את שירותיהם, 24 שעות ביממה. כמו בתחומים אחרים, הזמנת איש מקצוע לשעות הערב והלילה, תייקר מאד את המחיר. אם המדובר בבעיה הסובלת דיחוי, הזמינו את האינסטלטור לשעות הבוקר או הצהריים. לעומת זאת, פיצוצים בלתי צפויים בצנרת או הצפות חלילה, כבר יגרמו לכם להזמין כל אינסטלטור אפשרי, וכמה שיותר מהר.

יש אחריות?
עוד בטרם מגיע האינסטלטור לביתכם, בררו עימו אם הוא נותן אחריות כלשהי על עבודתו, ולכמה זמן. במידה והוא נותן אחריות, בקשו ממנו להוסיף לחשבונית את משך האחריות. עבודה כגון פתיחת סתימה בדרגה כזו או אחרת, היא משימה שאם לא בוצעה כיאות, תשוב ותטריד אתכם כעבור מספר חודשים, גם בשימוש סביר. הענקת אחריות, ורצוי כמה שיותר ארוכה, מעידה על מקצוענות, ועל אינסטלטור שמכבד את עצמו ומספיק בטוח בעבודתו.

המחיר
המחיר נקבע ע"י משך העבודה, כמות החומרים, וכו'. כדאי לקבל מספר הצעות מחיר, בשביל שיהיה לכם מושג כמה לשלם. אבל, המצלתנו היא לא לאמץ באופן אוטומטי את ההמלצה הזולה ביותר – ראשית, הצעה זולה מדי נועדה למשוך את הלקוח, ולעיתים היא תופחת בשל עלויות נוספות או תופעות בלתי מתוכננות שקרו באמת, או שהן פרי דמיונו הממולח של איש המקצוע. אם המדובר בעבודת אינסטלציה מורכבת ומסובכת, ויקרה במיוחד, הקפידו לדרוש הצעת מחיר מסודרת המפרטת כל שלב ושלב בעבודה, אם כמות החומרים ומחיריהם, ושימו לב לסוגיית המע"מ – האם המחיר כולל אותו או לא.

בטיחות בעבודה
עבודת האינסטלטורים כרוכה בשימוש בכלי עבודה כבדים ולעיתים בחומרי כימיים מסוכנים. לכן בדקו שהאינסטלטור מבוטח בביטוח תאונות אישיות. כמו כן, שימוש בציוד מגן ובכפפות, מראים על בטיחות ומקצוענות.

 

הדפס מאמר             מאמרים בנושא בעלי מקצוע             מאמרים בנושאים נוספים