מדור זה הינו אינדקס של מיטב בעלי מקצוע ונותני שירותים. במקום לחפש במדריכים הישנים הקלידו את בעל המקצוע או השרות אותו אתם מחפשים וקבלו הצעות רבות בתחום המקצועי: נגר, גרפיקאי, טכנאי מחשבים, אינסטלטור, חברת הובלה, אדריכל, רואה חשבון, קונדיטור, מעצב פנים ועוד רבים מחכים לכם במדור המקצועי ביותר בלוח.
AE
 
חזרה לבעלי מקצוע
 
צובעים את הדירה

אחת לכמה שנים, או כשנכנסים לדירה חדשה, מתחשק לנו להתחדש בצביעתה. זו הזדמנות נהדרת להביע את הטעם האישי שלכם. אבל, האם לצבוע את הדירה לבד או להזמין איש מקצוע? באיזה צבע לבחור? ואחרי כמה שכבות לסיים? על שאלות אלה ואחרות, בכתבה הבאה

 
מבריקים את הרצפה

בשביל שהרצפה שלכם תהייה חלקה ונוצצת, כדאי לבצע פוליש אחת לכמה זמן. בכתבה נספר כיצד מתבצע התהליך ועל גבי אלו מרצפות, ובאיזה בעלי מקצוע לבחור לטובת המשימה

 
חשמל זורם בכפות ידיהם - טכנאי מוצרי חשמל
עם השנים, הופכים מוצריהחשמל לחלק בלתי נפרד מהנוף ושגרת החיים שלנו. אם בעבר היו מוצרי חשמל רק עוד נדבך,
 
הדוד התקלקל? יש פתרון!
הדוד (דוד שמש או דוד חשמלי) הינו אחד מהתקני החשמל החשובים בבית, ועם זאת, אחד ה"שקופים" שבהם.
 
איך בוחרים חשמלאי?

עם חשמל לא מתעסקים – זה עניין של חיים או מוות. לכן אתם צריכים לשכור את שירותיו של בעל מקצוע מוסמך ומהימן בלבד

 
עוד מדריכי קנייה וכתבות
 

מפסיקים לדבר, מתחילים להדביר

הגיע הקיץ ועימו גדודי יתושים, נמלים, תיקנים, ושאר מרעין בישין – כמה מהמזיקים המטרידים והמאיימים ביותר על שלוות הבית שלנו. מה עושים? מזמינים מדביר. בכתבה נספר על שיטות ההדברה השונות, וטיפים רלוונטיים נוספים שיכינו אתכם טוב יותר למלאכת ההדברה

חנן בר-און
מפסיקים לדבר, מתחילים להדביר
למה צריך להדביר?
כל מיני סוגי חרקים ושאר מזיקים ובהם ג'וקים (תיקנים), נמלים, פרעושים ועכבישים חודרים לבתינו, וזה לא משנה אם המדובר בדירות או בבתים פרטיים, אם כי באלה האחרונים, הסיכוי טוב יותר למתקפת חרקים, בשל קרבתם לקרקע ולצמחייה.
 
ישנן שיטות אחדות למניעת כניסת מזיקים, אך בואו נצא מתוך נקודת הנחה שהם כבר פה, וצריך לעשות משהו בנידון.
בנוסף למזיקים אותם הזכרנו, גם עכברים ועכברושים עלולים להיכנס ולבקר, ובכל מקרה, מעבר לפן הלא נעים, כל המזיקים הללו עלולים להפיץ חיידקים ומחלות.
 
ניתן כמובן לצאת נגדם במלחמה, מצוידים בנעליים, במגבות מטבח, וכמובן בתרסיסים קוטלי מזיקים ובהרבה סבלנות ופתיחות לאתגר... אבל, המלחמה הזו עלולה להיות לשווא, ואם קצתם במתקפת המזיקים, זה הזמן להזמין מדביר, על מנת לבצע הדברה מקצועית מקיפה שתחסל לפחות לזמן-מה את התופעה.
 
מתי כדאי להדביר?
העיתוי המומלץ הוא בסוף האביב, בתקופה שלפני הקיץ. וזאת, כהכנה לקיץ, שידוע כעונה המשופעת בכל מיני חרקים. תדירות ההדברה יכולה להיות אחת לשנה, וכדאי לבחור ביום מסוים שיושבי הבית אינם נמצאים בו במשך מספר שעות.
 
 

 

שיטות הדברה שונות

ישנן מספר שיטות הדברה, שעושות שימוש בסוגי הדברה שונים. השיטה הפופולארית והוותיקה ביותר היא הדברה בריסוס. זו למעשה הדברה כימית ברעל עצבים. 

שיטת הדברה כימית נוספת אם כי פחות נפוצה היא הדברה באיבוק, והיא מעניקה תוצאות אפקטיביות יותר מאשר בריסוס, אך מסוכנת לבני אדם, והמדבירים נאלצים להצטייד בחליפות מיגון ובמסכות מיוחדות.

מי שמעדיף להימנע מריסוס ומריחות לא נעימים, למשל בחדרי ילדים, משרדים או מסעדות, יכול לבצע גם הדברה בג'ל. זו הדברה מהירה שבה מניחים ג'ל בנקודות מסתור שונים אך תוצאותיה עלולים להימשך באופן מלא כשבוע. 

 
ידידותיות לסביבה?
לא מעט מדבירים, משתמשים במונח המכובס אך המושך 'הדברה ירוקה'. בגדול, הכוונה לשימוש בחומרי הדברה כימיים שכוללים מינון נמוך מאד של רעלים, או בחומרים שאינם מסוכנים לבני אדם ולחיות מחמד, וגם מסוגלים להתפרק בקרקע מבלי לזהם את הסביבה ואת מי התהום.
 
הדברה באמצעות מדבקות מיוחדות, היא שיטה שאינה עושה שימוש בחומרים כימיים. כאן, משתמשים במדבקות מיוחדות, עליהן נמרח פרומון - חומר מושך ג'וקים. אלו נמשכים ומגיעים, ופשוט נדבקים. הדברה זו פועלת במשך זמן ארוך יותר מאשר ריסוס, עד שהמזיקים מתים לגמרי.
 
שיטה ידידותית נוספת להדברה, מאפשרת להדביר יתושים באופן טבעי, ע"י הפצת שמן לבנדר או צמחים נוספים שדוחים אותם.
בנוסף לאלה, הולכת ותופסת תאוצה שיטת ההדברה האלקטרונית, שמנטרלת מזיקים כמו תיקנים, נמלים, עכברים, חולדות ועכברושים, יונים ועטלפים, באמצעות שימוש בגלי קול בתדרים אלקטרוניים שאינם נשמעים באוזן אנושית, אך מאד מפריעים למזיקים.

 

המינון והסכנות
כדאי לדעת, שבהדברה, לא כל המרבה הרי זה משובח – בכדי למנוע זיהום הסביבה, לא תמיד ישנה חשיבות לכמות של החומר (ביחס לדילולו במים), אלא לסוגו ולמקומות בהם הוא מרוסס או נמרח. מדביר מקצועי יידע לבחור את הסוג האידיאלי לקטילת מזיק מסוים, וגם את המינון הרצוי של החומר.
 
מבחינת סכנות, הדברה באיבוק היא המסוכנת ביותר. בעבר, השתמשו המדבירים גם בזרחן, חומר מסוכן לבריאות שאינו מותר כיום לשימוש.
 
אבל, בניגוד למה שחושבים אנשים, מרבית חומרי ההדברה הם בעיקר בעלי ריח לא נעים, אך אינם מסוכנים לבני אדם.
למרות זאת, כדאי לא להיות במגע עם חומרי ההדברה, ולשטוף במים ובסבון חלקי גוף שנחשפו לחומרים אלה. לגבי חיות מחמד, אותו כנ"ל, אך כדאי להיוועץ במדביר.
 
עלויות ואחריות
באופן כללי, עלות הדברה של נכס עומדת על 100 ועד 500 שקל, בהתאם לגודל המבנה, סוג חומרי ההדברה, וגם אם ישנה גינה או חצר סמוכה.
השימוש בג'ל ובמדבקה מייקר את העלות, ואילו הדברה אלקטרונית היא שיטת ההדברה היקרה ביותר.
 
מדבירים מקצועיים מעניקים אחריות להדברה שביצעו לחצי שנה עד שנה. דרשו אחריות, בכדי להיות בטוחים שלא תמצאו מזיקים אצלכם בבית כבר כעבור מספר חודשים לאחר ההדברה.
 
המדבירים בע"מ
ישנו הרושם, שכל בן תשחורת הפך למדביר מנוסה, וכמות הקטנוענים הנוסעים בכבישים ועליהם ציוד הדברה היא בהחלט מרשימה.
אבל, בשביל לקבל הדברה כמה שיותר מקצועית ואפקטיבית, ובמקביל גם לא מסוכנת ליושבי הבית, הימנעו מהמדבירים החאפרים, והעדיפו תמיד כאלו שברשותם רישיון מדביר, וכמובן כאלו עליהם קיבלתם המלצות. זה כדאי, גם אם הם יקרים יותר.
הדפס מאמר             מאמרים בנושא בעלי מקצוע             מאמרים בנושאים נוספים